Z okazji Walentynek, święta miłości, przyjaźni i wielu poetyckich uniesień, rozpoczęliśmyw niezwykłą akcję adopcyjną prosto z
. Otóż nasze schronisko dla bezdomnych moli książkowych pęka w szwach. Szukamy dla nich nowych, odpowiedzialnych, zaczytanych domów.
Nasza biblioteczna akcja „Adoptuj molika książkowego” cieszył się ogromną popularnością. W pierwszych 2 dniach nowe domy znalazło aż 129 molików. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Nowi właściciele zobowiązali się do dbania o potrzeby swoich adopciaków. Niektórzy nawet spisują przygody swoich molików w specjalnie przygotowanych książeczkach.
Na zakończenie akcji adopcyjnej molików książkowych, dzięki ogromnemu zainteresowaniu moich kochanych czytelników ponad 250 molików znalazło swoje domy. Z wieści, które do mnie docierały, moliki są zadbane, mają swoje miejsce na półce z książkami i bardzo uważnie słuchają, kiedy dzieci im czytają.
Podsumowując- to nasz wspólny sukces.
Mam nadzieję, że opieka nad małymi molikami książkowymi zachęci uczniów do wyrobienia nawyku codziennego czytania.
W drugiej części naszej wyjątkowej akcji, adopcyjni opiekunowie molików mogli pokazać w jakich warunkach ich podopieczni mieszkają, jak spędzają czas, jakie książki razem z molikami przeczytali. Jeśli wykazali się troską i prawidłową opieką, czytelnik mógł adoptować swojemu molikowi braciszka albo siostrzyczkę 😀
Biblioteczna ściana wypełniła się plakatami, na których nasi wspaniali czytelnicy pokazali jak cudownie potrafią zadbać o swoje moliki.