pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138736.jpg

Listopad obfituje w różnorodne wydarzenia czytelnicze.
Klub czytelniczy z przytupem rozpoczął spotkania z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 0B.

Na początek postanowili przybliżyć dzieciom świat niewidomych. Kanwą do rozmówi i aktywności stała się książka Tomasza Młkowskieo pt:"O Kamilu, kóry parzył rękami". Dzieci wysłuchały opowiadań o życiu pięcioletniego, niewidomego od urodzenia Kamila.

pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138737.jpg

Następnie nasze przedszkolaki mogły same sprawdzić jak wygląda świat Kamila, rozpoznając z zawiązanymi oczyma różne przedmioty codziennego użytku.

pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138738.jpg

Hitem spotkania okazała się, znajdująca się w zbiorach bibliotecznych, książka napisana alfabetem Braile'a. Każdy chciał dotknąć, sprawdzić.

pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138739.jpg

Na koniec uczniowie mieli okazję poznać jak można pomagać osobom niewidomym. Czy niewidomi mogą uprawiać sport? Jakie zmysły zastępują wzrok?

pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138740.jpg

Spotkanie było bardzo udane, gościom Klubu czytelniczego bardzo się podobało. Klub czytelniczy już teraz planuje następne spotkania.

pierwsze-spotkanie-czytelnicze-z-kl-0b-138741.jpg