Biblioteka ZSP5 składa się z 2 części.

Część pierwsza przeznaczona jest dla klas 1-6. Składa się z wypożyczalni połączonej z kącikiem małego czytelnika oraz czytelnią. Opiekę nad tą częścią bibloteki sprawuje bibliotekarka mgr Madalena Zybura

Część druga biblioteki przeznaczona jest dla uczniów klas 7-8 i znajduje sie w osobnym skrzydle szkoły. Składa się z wypożyczalni połączonej z czytelnią oraz osobnego pomieszczenia przeznaczonego na szkolne centrum informacji. Opiekę nad  tą częścią sprawuje bibliotekarz mr Tomasz Michałowski.

Księgozbiór biblioteki liczy obecnie ponad 22 000 egzemplarzy. Pochodzi z zakupów ze środków szkoły jak również z darów od czytelników.

Posiadamy w swoich zbiorach:

B – baśnie, bajki, legendy, podania

F – powieści i opowiadania fantastyczne

H – powieści i opowiadania historyczne, wojenne

Ob – powieści i opowiadania obyczajowe

P – powieści i opowiadania przygodowe i podróżnicze
Pd – poezja i dramat

książki popularnonaukowa

audiobooki

Księgozbiór podręczny.

Wydzielony księgozbiór w czytelni zawiera wydawnictwa o charakterze informacyjnym (encyklopedie, słowniki, leksykony, poradniki itp.), podstawowe publikacje z różnych dziedzin wiedzy, atlasy, przewodniki krajoznawcze, albumy, wydawnictwa unikatowe, lubliniana. W/w książki ułożone są na półkach według dziedzin wiedzy UKD. Księgozbiór podręczny udostępniany jest na miejscu w czytelni naszej biblioteki.