Z okazji Walentynek, święta miłości, przyjaźni i wielu poetyckich uniesień, rozpoczęliśmyw niezwykłą akcję adopcyjną prosto z ❤️. Otóż nasze schronisko dla bezdomnych moli książkowych pęka w szwach. Szukamy dla nich nowych, odpowiedzialnych, zaczytanych domów.

Nasza biblioteczna akcja „Adoptuj molika książkowego” cieszył się ogromną popularnością. W pierwszych 2 dniach nowe domy znalazło aż 129 molików. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Nowi właściciele zobowiązali się do dbania o potrzeby swoich adopciaków. Niektórzy nawet spisują przygody swoich molików w specjalnie przygotowanych książeczkach.

Na zakończenie akcji adopcyjnej molików książkowych, dzięki ogromnemu zainteresowaniu moich kochanych czytelników ponad 250 molików znalazło swoje domy. Z wieści, które do mnie docierały, moliki są zadbane, mają swoje miejsce na półce z książkami i bardzo uważnie słuchają, kiedy dzieci im czytają.

Podsumowując- to nasz wspólny sukces.

Mam nadzieję, że opieka nad małymi molikami książkowymi zachęci uczniów do wyrobienia nawyku codziennego czytania.