o-bibliotece-190072.jpg

o-bibliotece-164980.jpg

W roku szkolnym 2022/2023 nasza biblioteka została beneficjentem dwóch programów:

1. Moje miejsce na ziemii  i darowizna Fundacji Orlen w wysokości 15.000 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na zmianę aranżacji czytelni oraz przystosowanie jej do działań kreatywnych rozwijajacych pasje uczniów i mieszkańców Zaspy.
  2. Razem w klasie i grant od Fundacji Szkoła z Klasą w wysokości 10.000 zł. pieniądze przeznaczone zostały na zmianę aranżacji pomieszczenia w wejściu do biblioteki i przystosowaniu go dla uczniów w trosce o ich dobropstan i integrację.
  3. Dofinansowanie w ramach współpracy z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec w wysokości 7.000zł. przeznaczone na zakup regałów w części przeznaczonej na księgozbiór.
  4. Inwestycja szkoły w wysokości 2.500 zł przeznaczona na zakup regałów oraz ok. 12.000 zł przeznaczone na remont podłogi. Przedstawiamy wyniki zmiany:

Projekt Dobre miejsce autorstwa Magdalena Zybura

o-bibliotece-189483.jpg  o-bibliotece-189482.jpg   o-bibliotece-189481.jpg

o-bibliotece-189480.jpg   o-bibliotece-189479.jpg  o-bibliotece-189478.jpg

Zmieniamy się dla naszych czytelników. W roku 2022 metamorfozie uległo wejście do naszej biblioteki. Dzięki zaangażowaniu bibliotekarki powstał mural oraz ozdobne wejście do biblioteki. Sami oceńcie jak Wam sie podobają.

o-bibliotece-167579.jpg  o-bibliotece-167578.jpg  o-bibliotece-167575.jpg

o-bibliotece-167576.jpg                           o-bibliotece-167577.jpg

Zapraszamy do odwiedzin w naszej bibliotece:

Projekt autorstwa Magda Zybura

W roku szkolnym 2021/22 Szkoła Podstawowa Nr 92 została beneficjentem
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

o-bibliotece-138535.jpg

Biblioteka ZSP5 składa się z 2 części.

Część pierwsza przeznaczona jest dla klas 1-6. Składa się z wypożyczalni połączonej z kącikiem małego czytelnika oraz czytelnią. Opiekę nad tą częścią bibloteki sprawuje bibliotekarka mgr Madalena Zybura

Część druga biblioteki przeznaczona jest dla uczniów klas 7-8 i znajduje sie w osobnym skrzydle szkoły. Składa się z wypożyczalni połączonej z czytelnią oraz osobnego pomieszczenia przeznaczonego na szkolne centrum informacji. Opiekę nad  tą częścią sprawuje bibliotekarz mgr Tomasz Michałowski.

Księgozbiór biblioteki liczy obecnie ponad 22 000 egzemplarzy. Pochodzi z zakupów ze środków szkoły jak również z darów od czytelników.

Posiadamy w swoich zbiorach:

B – baśnie, bajki, legendy, podania

Bw - bajeczki, wierszyki

F – powieści i opowiadania fantastyczne

H – powieści i opowiadania historyczne, wojenne

Ob – powieści i opowiadania obyczajowe

P – powieści i opowiadania przygodowe i podróżnicze

Prz - powieści i opowiadania przyrodnicze

Pd – poezja i dramat

książki popularnonaukowe

audiobooki

Księgozbiór podręczny.

Wydzielony księgozbiór w czytelni zawiera wydawnictwa o charakterze informacyjnym (encyklopedie, słowniki, leksykony, poradniki itp.), podstawowe publikacje z różnych dziedzin wiedzy, atlasy, przewodniki krajoznawcze, albumy, wydawnictwa unikatowe, lubliniana. W/w książki ułożone są na półkach według dziedzin wiedzy UKD. Księgozbiór podręczny udostępniany jest na miejscu w czytelni naszej biblioteki.