Misja i wizja szkoły

„Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej”

Stefan Wyszyński

Jesteśmy szkołą przygotowującą młodego człowieka, do życia w zgodzie ze sobą i innymi oraz wyposażającą ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalsze kształcenie.

Spełniając oczekiwania środowiska, kształcimy w duchu uniwersalnych wartości absolwenta kreatywnego i przedsiębiorczego, aby mógł aktywnie, świadomie i pięknie żyć. Organizujemy nauczanie i wychowanie zgodnie z duchem czasu w celu dobrego przygotowania młodego człowieka do samodzielnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Naszym przesłaniem jest zapewnienie harmonijnego rozwoju uczniów oraz wykształcenie takich umiejętności, które zapewnią mu odpowiednie miejsce w otaczającej rzeczywistości. Dążymy do tego, by nasz absolwent zdobył również takie  kompetencje jak:

• planowanie
  • organizowanie własnej nauki
  • stawianie sobie celów adekwatnych do możliwości
  • stosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce
  • promowanie  samego siebie - poznanie swoich mocnych stron
  • korzystanie z różnych źródeł w poszukiwaniu wiedzy

Ponadto staramy się, aby uczeń kończący naszą szkołę był:

• samodzielny i zaradny
  • taktowny i tolerancyjny
  • kulturalny
  • zdyscyplinowany i odpowiedzialny
  • nieulegający nałogom
  • wytrwale dążący do celu
  • respektujący autorytety
  • poszukujący wiedzy
  • skutecznie porozumiewający się
  • mający swoje zdanie, które potrafi argumentować
  • broniący słusznych racji
  • umiejący przegrywać
  • potrafiący współpracować w grupie
  • umiejący wyrażać swoje uczucia
  • szanujący tradycje i symbole narodowe.

Starając się osiągnąć te cele, realizujemy program „Szkoła Zarządzająca Wiedzą”. Na bieżąco analizujemy sytuację w naszej placówce. Dążymy do tego, by pracownicy szkoły byli dla uczniów doradcami, którzy poprowadzą ich zgodnie z misją szkoły.